تلگرام توپترین موزیک
کانال تلگرام

ترانه‌های ماندگار جهان بهروز صفاریان و اشکان خطیبی در تالار وحدت

  • تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن , ۱۳۹۲

ترانه‌های ماندگار جهان بهروز صفاریان و اشکان خطیبی در تالار وحدتReviewed by amin on Feb 15Rating: 5.0بهروز صفاریان و اشکان خطیبی ترانه‌های ماندگار را به تالار وحدت میبرندجزئیات کنسرت - تئاتر «روزهای آخر اسفند ...» از زبان خالقانش؛بهروز صفاریان و اشکان خطیبی ترانه‌های ماندگار جهان را به تالار وحدت می‌آورند.
جزئیات کنسرت – تئاتر «روزهای آخر اسفند …» از زبان خالقانش؛
بهروز صفاریان و اشکان خطیبی ترانه‌های ماندگار جهان را به تالار وحدت می‌آورند.

«بهروز صفاریان» با همراهی یک ارکستر کاملاً حرفه ای در حال تمرین برای اجرای کنسرت-تئاتری به نام «در روزهای آخر اسفند…» است.اجرایی که قرار است از ۵ اسفند در تالار وحدت روی صحنه برود و با توجه به محتوای برنامه، پیش بینی می شود استقبال قابل توجهی را به دنبال داشته باشد.

محتوای برنامه آن طور که «اشکان خطیبی» گفت، از این قرار است که سناریوی اتفاق افتاده برای اعضای گروه «یلو داگز» در قالبی نمایشی روی صحنه رفته و در این بین، اعضای ارکستر با خوانندگی «اشکان خطیبی» قطعات کلاسیک دهه های ۵۰ تا ۹۰ اروپا را اجرا کنند که آثار «جان لنون»، «استینگ» و… از جمله آثاری هستند که قرار است به صورت زنده اجرا شوند.

 سری به محل تمرین این ارکستر زده که چکیده ای از تمرین اعضای این ارکستر را در ادامه می خوانید:

استودیوی موزه موسیقی محلی است که برای تمرین این برنامه در نظر گرفته شده است. بیشتر اعضا سر وقت در محل تمرین حاضر شده اند و منتظر اعضای کر و اشکان خطیبی اند.

اشکان بالاخره با چند پوستر برنامه از راه می رسد و با همه خوش و بش می کند. درباره نوع گرافیک پوستر از همه نظرخواهی می کند تا نظر گروه را درباره خروجی نهایی بگیرد.

اینجا همه «سعید»ند. اتفاق جالبی که برای خود ما هم جالب بود و اینکه همه اعضای حاضر همدیگر را «سعید» صدا می زنند. ایده ای که «بهروز صفاریان» در محل تمرین پیاده کرده و همه یکدیگر را با این نام صدا می کنند! ایده جذابی که روی صورت خیلی ها لبخند آورده و باعث شده همه شش دانگ حواسشان را به کار بگیرند.

بهروز صفاریان وسط استودیوی تمرین ایستاده و در حال مدیریت ارکستر است. «رضا تاجبخش» و «امیرمیلاد نیکزاد» هم وارد محوطه تمرین می شوند تا برای دقایقی تمرین تحت تأثیر حضور این چهره ها باشد. حضور این چهره ها با استقبال صفاریان و خطیبی رو به رو شد. بعد از دقایقی اوضاع به حالت عادی خود بر می گردد و تمرین گروه با جدیت تمام ادامه پیدا می کند و اشکان خطیبی در حال مرور آثار عمدتاً انگلیسی زبانی است که خیلی ها با آنها خاطره دارند.

تمرین برای ناهار تعطیل می شود تا قرمه سبزی های داغ، خستگی اعضای ارکستر را در کند.

کافه موزه موسیقی دنج ترین جایی است که می شود یک ناهار داغ را با خیال راحت خورد و پای صحبت «اشکان خطیبی» نشست.

او درباره کنداکتور این برنامه می گوید: «ماجرا قرار است یک اجرای توأم با موسیقی باشد که به هر حال سناریوی جالبی هم در بخش نمایشی دارد. می خواهیم به تراژدی اتفاق افتاده برای گروه «یلو داگز» و داستان آن بپردازیم و از یک زاویه جدید محتوای آن را نمایش دهیم. موسیقی نوستالژیک دهه های مختلف جهان، محوریت بخش موسیقی این برنامه را تشکیل می دهند. رضا یزدانی هم در اواخر اجرا روی صحنه می آید و با یک ایده جذاب به اجرای برنامه می پردازد.»

گروه بعد از صرف ناهار به تمرین خود ادامه می دهد تا «سعید»ها با انرژی دوچندان برای یک اجرای ویژه آماده شوند.

گفتنی است کنسرت-تئاترِ «در روزهای آخر اسفند…» به نویسندگی و کارگردانی «محمد رحمانیان» قرار است از ۵ اسفند در تالار وحدت روی صحنه برود تا اهالی موسیقی و تئاتر در تجربه ای جدید، هنرشان را در معرض دید دوستداران هنر قرار دهند.

سرپرست ارکستر این پرفورمنس را «بهروز صفاریان» بر عهده دارد و نوازنده های شاخصی چون علی بیرنگ، آرش سعیدی، امین طاهری، امیر دانایی، بهنود فدوی، صابر جعفری و فرشاد حسامی (پروگرمر) در آن حضور دارند.

«اشکان خطیبی» و «غزل شاکری» خواننده-بازیگر این کنسرت-تئاتر هستند و «رضا یزدانی» نیز در این برنامه به شکلی ویژه حضور خواهد داشت.

رایسا آوانسیان، ملانی آوانسیان و صحرا بیرنگ، همخوان های خواننده اصلی اند و پیش فروش حضوری بلیت های این برنامه در فروشگاه «بتهوون» آغاز شده است.

کسانی هم که تمایل به خرید اینترنتی این برنامه دارند می توانند از طریق سایت http://www.tiwall.com و سایت ایران کنسرت اقدام به خریداری بلیت آن نمایند.

منیع : موسیقی ما

منبع : موسیقی ما
در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

برنامه کنسرت

سایر آثار

سایر آهنگ ها و آلبوم ها و موزیک ویدیو ها


نظرات کاربران

تا کنون ۰ نظر برای این مطلب ثبت شده است.


دیدگاه خود را وارد کنید.