تلگرام توپترین موزیک
کانال تلگرام

«زغال‌چی» هم مجاز شد.

  • تاریخ انتشار : 13 مارس , 2016

آلبوم «رگ و ریشه» نخستین آلبوم گروه «عجم» به بازار آمد.
«زغال‌چی» هم مجاز شد.
نخستین آلبوم رسمی گروه «عجم» به نام «رگ و ریشه» به صورت رسمی در بازار موسیقی کشور منتشر شد.

گروه موسیقی «عجم» که با موزیک ویدئوی «زغال‌چی» به سرعت در فضای مجازی محبوب شد و مورد توجه قرار گرفت، در سکوت کامل خبری توانسته تمام مجوزهای فعالیت رسمی در ایران را اخذ نماید و در روزهای گذشته نخستین آلبوم رسمی این گروه در بازار موسیقی کشور منتشر شده است. گروه «عجم» متشکل از امین محمدفولادی (امین عجمی)، آرش فیاضی، نریمان اکبری، پرهام بهادران و سارا فطرس است که در سالهای اخیر با موزیک ویدئوهایی که عمدتا در شبکه‌ها ماهواره‌ای و اینترنت منتشر شده است توانست اسم و رسمی برای خود دست و پا کند.

برخی از اعضای این گروه ساکن لندن بوده و به مرور و پس از محبوبیت آثارشان به ایران عزیمت کردند و در روزهای گذشته نخستین آلبوم رسمی این گروه روانه بازار موسیقی کشور شده است.

مرتضی دلیری (تهیه کننده آثار خواننده‌ها و هنرمندانی چون استاد همایون خرم، چون شهرام شکوهی و گرشا رضایی) بعنوان تهیه کننده این آلبوم در کنار امین محمدفولادی معرفی شده است.

نکته جالب این آلبوم قرار گرفتن قطعاتی چون «زغال‌چی» و «گل برای ایران» در لیست قطعات آلبوم است.

قطعاتی پر خبر و دردسرساز برای گروه که در مقاطعی منجر به بازداشت برخی اعضای گروه نیز شد. قطعه «گل برای ایران» که در ایام جام جهانی از سوی اعضای گروه موزیک ویدئویی برایش ساخته شد و همین موزیک ویدئو به بازداشت چند عضو گروه و بازیگران آن موزیک ویدئو انجامید.

این کلیپ از یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای پخش شد و در خصوص گل زدن ایران در جام جهانی فوتبال بود که برخی از صحنه‌های آن در مناطقی از شاهرود تهیه شده بود.

سرهنگ رحمت الله طاهری (فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود) آن زمان درباره بازداشت اعضای این گروه گفته بود: «برابر دستورات صادر شده شناسایی عامل یا عاملان این اقدام در دستور کار پلیس اطلاعات و امنیت عمومی قرار گرفت و پس از چند روز بررسی سرانجام س. ع و م. ل دو نفر بازیگر فیلم که هر دو ۲۳ ساله هستند و دستگیر شدند.» طاهری با اشاره به اعتراف متهمان در ساخت این ویدئو کلیپ گفت: «کارگر ۲۶ ساله این فیلم نیز که در رشته عکاسی فعالیت می‌کند شناسایی و دستگیر شد و متهمان پس از تکمیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند. به اظهار متهمان شبکه ماهواره‌ای که این ویدئو کلیپ را پخش کرده در بخش‌هایی دستکاری و آن را تحریف کرده ست. بدخواهان و دشمنان انقلاب اسلامی از هر حربه‌ای برای ضربه زدن به کشور استفاده می‌کنند و جوانان باید آگاه باشند تا در دام‌های شیطانی و تبلیغات خوش رنگ و لعاب غرب گرفتار نشوند.»

اجرا و همکاری «مهدی بوستانی» (از شرکت کنندگان برنامه استیج)، با گروه «عجم» در ویدئوی قطعه «دره واز کن» (ترانه محلی بختیاری)، از دیگر نکات جالب این گروه است.

آلبوم «رگ و ریشه» با ۱۵ قطعه منتشر شده است و در بخشی از توضیحات درج شده در آلبوم آمده: «آلبوم رگ و ریشه تلاشی ست چندین ساله برای ایجاد و ثبت سبکی نوین در موسیقی ایرانی که از موسیقی بومی ایران ریشه می‌گیرد. هدف اولیه این مجموعه تولید چندین قطعه ابداعی و ایجاد یک فضای جدید موسیقایی است که بیشتر متشکل از الحان، اصوات و قالب‌های موجود در موسیقی بومی ایران می‌باشد. عناصر موسیقی بومی که در شکل گیری این قطعات به کار رفته‌اند عبارتند از موسیقی‌های ویژه انجام کار، موسیقی مراسم و آئین‌های گوناگون ملی و مذهبی، موسیقی‌های اوقات فراغت، و مناسبت‌های اجتماعی. ایناثر حاصل یازده سال تحقیقات کتابخانه‌ای، رایانه‌ای و می‌دانی می‌باشد و از تلاش‌ها و آثار ارزنده محققان معاصر نظیر آقایان هوشنگ جاوید، محمدرضا درویشی، ساسان فاطمی، حسین حمیدی، جهانگیر نصری اشرفی، احمد محسن‌پور، و دیگر محققان برجسته حیطه اتنوموزیکولوژی و فرهنگ مردمی بهره فراوان جسته است…»

همچون همیشه از تمام دوستداران موسیقی تقاضا داریم جهت حفظ حقوق مولفین اثر، نخستین آلبوم رسمی گروه عجم را به صورت اورجینال تهیه نمایند.

منبع : موسیقی ما

منبع :
در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

برنامه کنسرت

سایر آثار

سایر آهنگ ها و آلبوم ها و موزیک ویدیو ها


نظرات کاربران

تا کنون ۰ نظر برای این مطلب ثبت شده است.


دیدگاه خود را وارد کنید.